Jste v prodejně, venku se blýská zbrusu nové auto, které jakoby sotva sjelo z výrobní linky. Před Vámi je kopa papírů. Jakmile je podepíšete, můžete nasednout a vyjet do západu slunce… Nebo taky ne. Jakmile si auto koupíte, máte 14 dní na to, abyste si opatřili povinné ručení. Zdá se Vám to jako dost času? Vždyť do té doby si můžete novým autem jezdit kamkoliv budete chtít. Bohužel, není tomu tak. Jezdit s ním můžete, ale kdybyste náhodou nabourali, budete všechno platit ze svého. Představte si, že byste srazili někoho z ciziny. Platili byste hodně a dlouho.
Co se stane, když si pojištění i tak nezřídíte? Když na Vás přijde policie, oznámí to příslušnému orgánu a čeká Vás pokuta ve výši i 40.000 korun.
Mnoho autoprodejců proto nabízí povinné ručení už během koupě. Mají smlouvu s pojišťovnou a Vy tak opouštíte brány prodejce už pojištění.
Bez obav vyrazíte na cesty. Projedete křižovatkou a najednou se tam zjeví dítě na kole. Samozřejmě, že ho nechcete srazit a strhnete volant. Ozve se rána. Vám nic není, ale kapota Vašeho plechového miláčka vypadá jako harmonika. Co teď?
Spousta lidí neví, že povinné ručení kryje pouze škody, které způsobíte někomu jinému. Když někoho srazíte, z povinného ručení se uhradí léčba i škody na jeho vozidle. Vaše zmačkané auto si buď musíte opravit sami, nebo mít havarijní pojištění. Pojištění, které by řidičům dle mého názoru nemělo chybět. Není povinné, ale je užitečné. Zvláště, pokud jezdíte často. V dnešní době už lidé do práce hromadnou dopravou tak často nejezdí a i děti do školy vozí autem.
Havarijní pojištění dokáže pokrýt škody na autě, ať už jste se stali účastníkem autonehody, nebo si nenechaví hlodavci ustlali ve vašem motoru.
Pořízení auta skutečně není jen tak. Přesto je to stále pro většinu lidí nejpohodlnější možnost cestování.